Bycie fit na dzień dzisiejszy jest bardzo ważne i jako takie stanowi nie lada wyzwanie dla każdego, kto nie chce poddawać się swoim dotychczasowym nawykom i planuje solidną zmianę trybu życia na bardziej aktywny. Nie jest to proste, wszak pogoda na dworze nie sprzyja aktywności fizycznej.

Motywacja – główna przeszkoda

Istnieje na szczęście rozwiązanie problemu związanego z brakiem motywacji oraz nieumiejętnym układaniem sobie planu treningowe. Każdy leniuszek może przecież skorzystać z usług trenera personalnego. W teorii wydaje się to bardzo proste i jako takie nie wymaga specjalnego angażowania się w to, jaką osobę do tego wybierzemy, przecież każdy trener może z nas wycisnąć siódme poty. Błąd !!! Okazuje się, że wybór odpowiedniego instruktora wcale nie jest taki prosty . Wzrost popularności zdrowego trybu życia sprawił, że możemy zaobserwować swoisty wysyp trenerów personalnych. Jaki więc jest odpowiedni?

Doświadczenie najważniejsze

Podstawowa zasada jest prosta. Zawsze bazujmy na doświadczeniu osoby, do której chcemy udać się na ćwiczenia. Umiejętności takie zdobywa się latami, szczególnie jeśli trener kształtuje swoją wiedzę ponad same ćwiczenia i nie boi się dokształcać także z zakresu dietetyki, czy medycyny lekarskiej. Nie można w końcu współpracować z osobami nie posiadając odpowiedniego doświadczenia. Trener personalny to praca, w której swoją wiedzę należy poszerzać stale i to nie tylko z uwagi na zmianę zainteresowań treningowych potencjalnych klientów.

Kurs kursowi nie równy

Absolutną podstawą jest posiadanie przez trenera odbytego kursu na trenera personalnego. Oczywistym jest, że sam kurs nie zrobi z nikogo profesjonalnego trenera, a zdobyta w ten sposób wiedza winna być podparta latami ćwiczeń z klientami. Co więcej, sam zainteresowany kursem powinien przejawiać specyficzne kompetencje, jak cierpliwość i umiejętność dostosowywania ćwiczeń do możliwości podopiecznego. Trener to praca, która niesie za sobą odpowiedzialność za innych podopiecznych, a przecież żaden z nas nie chciałby się narazić na kontuzję lub co gorsza uraz fizyczny. Nie ma oczywiście żadnej gwarancji, że nawet najbardziej utytułowany trener będzie nam odpowiadać i doprowadzi nas do sukcesów. Jeśli jednak mamy możliwość uniknięcia pomyłki, lepiej weryfikować umiejętności potencjalnego trenera już na starcie.