Początek każdego roku oznacza jedno. Noworoczne postanowienia polegające na zmianie trybu życia. Wszyscy chwielibyśmy zdrowo się odżywiać oraz mieć wysportowaną sylwetkę. Jednak z jakiegoś powodu nie potrafimy zbyt długo wytrwać w noworocznym postanowieniu. Poniżej znajdziecie listę użytecznych aplikacji oraz niedrogich i prostych w użyciu akcesoriów technologicznych, które pomogą Wam w osiągnięciu postawionego celu.

Chcecie schudnąć i zdrowo się odżywiać? Nie musicie od razu rzucać się po karnet na siłownię oraz umawiać do dietetyka. Oczywiście profesjonalna pomoc zawsze jest mile widziane. Jednak najważniejsze jest samozaparcie oraz silna motywacja. Tutaj z pomocą przyjdą Wam wynalazki ze świata technologi. Kilka darmowych aplikacji oraz niedrogich urządzeń może sprawić, że zaczniecie się zdrowo odżywiać oraz więcej się ruszać. Pamiętajcie, że w noworocznych postanowieniach najważniejsza jest systematyczność.

Darmowa aplikacja Google Fit

Google (firma odpowiedzialna m.in. za system operacyjny Android) przygotowała aplikację, która okaże się niezwykle pomocna przy śledzeniu postępów w realizacji naszych noworocznych postanowień. Google Fit pełni rolę dziennika, w którym zapisywane są informacje na temat naszej aktywności fizycznej oraz wagi. Poszczególne aktywności rozpoznawane są na podstawie czujników, w jakie wyposażony jest praktycznie każdy smartfon. Aplikacja bez problemu rozpozna, kiedy wybraliśmy się na spacer lub pobiegać. Z kolei waga wpisywana jest ręcznie lub pobierana z aplikacji współpracującej z inteligentną wagą.

Inteligentna waga: Mi Body Smart Scale 2

Waga firmy Xiaomi jest wydatkiem rzędu 160 zł. Co otrzymujemy w zamian? W skrócie Mi Body Smart Scale 2 jest wagą łazienkową wyposażoną w system analizy składu ciała oraz moduł bezprzewodowej komunikacji Bluetooth. Największą zaletą wagi Xiaomi jest prosta integracja ze smartfonem, który przechowuje całą historię pomiarów w aplikacji Mi Fit. Dodatkowo Mi Fit komunikuje się z Google Fit. Analiza składu ciała polega na pomiarze poziomu tkanki tłuszczowej, wody, tłuszczu trzewnego, masy mięśni oraz kostnej. Dodatkowo aplikacja oblicza współczynnik BMI oraz podaje czy pozostałe parametry są w normie, czy może powinniśmy nad czymś popracować.

Opaska sportowa, np. Xiaomi Mi Band 3

Google Fit podaje jedynie w przybliżeniu ilość zrobionych kroków oraz dane dotyczące innych aktywności. Dokładniejsze pomiary zapewniają opaski sportowe. Jednym z lepszych wyborów jest Xiaomi Mi Band 3 (koszt ok. 140 zł). Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych smartbandów, który wyróżnia się niewielkim ekranem OLED. Opaska synchronizuje się ze smartfonem, dzięki czemu powiadamia użytkownika o nadchodzących wiadomościach i połączeniach. Xiaomi Mi Band 3 jest przydatnym asystentem, który oprócz ilości przebytych kroków sprawdza również naszą prędkość poruszania się oraz monitoruje jakość snu. W realizacji postanowień noworocznych przydatny będzie licznik spalonych kalorii. Natomiast postępy zapisywane są w aplikacji Mi Fit.

Kalkulator kalorii: MyFitnessPal

Zwiększenie aktywności fizycznej nie przyniesie pożądanych skutków, jeśli nie zastosujemy odpowiedniej diety. W końcu nie bez powodu do najczęstszych postanowień noworocznych należą regularne ćwiczenia oraz zdrowe odżywianie. Dlatego przyda się Wam aplikacja, która pomoże w utrzymaniu diety. MyFitnessPal posiada ogromną bazę danych potraw oraz produktów. Z kolei monitorowanie spożywanych posiłków pomoże w regulacji diety oraz nabraniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Motywacja przy ćwiczeniach w domu: 30 Dni Wyzwania Fitness

Aplikacja 30 Dni Wyzwania Fitness uzyskała tytuł Google Play najlepszej aplikacji 2016 roku w kategorii najpopularniejszej i najlepszej aplikacji do samodoskonalenia. Jest ona przeznaczona dla każdego, kto zechciałby podjąć 30-dniowe wyzwanie fitness. Każde z nich zostało przygotowane przez profesjonalnych trenerów i charakteryzuje stopniowo zwiększająca intensywność. Aplikacja każdego dnia wyświetla na ekranie smartfona powiadomienie przypominające o realizowanym wyzwaniu. Funkcja ta powinna przypaść do gustu użytkownikom, którzy w codziennym zabieganiu zapominają o swoim noworocznym postanowieniu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCatering dietetyczny dla każdego
Następny artykułTrująca higiena intymna
Trener personalny. Wyznaje zasadę: "Fitness to nie ćwiczenia, które wykonujemy, tylko stan ducha". Nałogowo jeżdzi na rowerze. Jest instruktorem od 6 lat.