Odchudzanie to teraz temat nr 1 na świecie. Wielu ludzi wciąż trapi problem, jak skutecznie schudnąć bez ryzyka powrotu do dawnych kilogramów.

Oto kilka istotnych zasad, których należy  brać pod uwagę chcąc skutecznie się odchudzić  bez efektu jo-jo i dodatkowo zachować zdrowie:

Spożywajmy posiłki najlepiej o stałych porach w myśl zasady „częściej i mniej” – czyli 5 niewielkich posiłków.

W ten sposób uregulujemy naszą przemianę materii. Jedzenie o różnych porach zaburza przemianę materii powodując często zaparcia. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, gdyż daje nam potrzebną energię na cały dzień, koniecznie przed wyjściem zjedzmy coś, jeśli nie mamy czasu na celebrowanie śniadania, wypijmy choć kefir, maślankę czy też zjedzmy sycący owoc np. banana i zagryźmy orzechami. Zamiast podjadać ciasteczka i batoniki podczas pracy, sięgnijmy po orzechy bądź suszone owoce, które dostarczą nam cennych witamin i składników mineralnych. Ograniczmy spożywanie soli, najlepiej do koniecznego minimum. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, wtedy łatwo przybrać na wadze.  Unikajmy słonych produktów jak np. chipsy. Pijmy dużo płynów, ok. 1,5-2 l dziennie, najlepiej niegazowanej wody mineralnej, świeże soków owocowe i warzywne, które korzystnie wpływają na przemianę materii; zamiast tego zalecane są herbaty owocowe, ziołowe, zielona, czerwona. Ogranicz za to czarną herbatę i kawę, bo wypłukuje mikroelementy z organizmu. Unikajmy tłustych potraw, zwłaszcza mięs (wieprzowina), wybierz drób (kurczak, indyk lub cielęcinę oraz chude ryby najlepiej morskie, bo zawierają dużo cennego jodu. Unikaj potraw smażonych, przestaw się na mięsa czy ryby gotowane bądź pieczone. Zamiast siedzieć bezczynnie przed telewizorem, gimnastykuj się albo wybierz na szybki spacer chociaż na 15 min lub pobiegaj przed domem.

[vlikebox]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZioła w kuchni – przyprawy
Następny artykułNaturalne maseczki do twarzy
Stylistka, wizażystka i kosmetolog. Z kosmetyką związana jest od 1998 roku. Ma ogromne wyczucie estetyczne. Ekspert działów kosmetycznych.