Zima to szczególnie brutalny okres dla wszystkich tych, którzy wysiłkowi fizycznemu mówią stanowcze „nie”. Problem jest o tyle duży, bowiem dotyczyć może każdego i to bez względu na wiek. Mowa oczywiście o tłuszczyku, który w okresie zimowym szczególnie daje się we znaki. Na całe szczęście poza kursami dietetyki są naturalne sposoby, które pomogą wam utrzymać odpowiednią sylwetkę i to przy minimalnym nakładzie siły.

Naturalne spalacze – co to takiego?

Diety cud odeszły w zapomnienie, a co za tym idzie, wszelkie katowanie się nimi traktuje się na dzień dzisiejszy jako niezdrowe i wysoce szkodliwe. Nic bowiem nie zastąpi zdrowego odżywania się połączonego z odrobiną ruchu. Co więcej, naturalne termogeniki, a więc substancje przyśpieszające proces spalania tkanki tłuszczowej, możecie bez trudu odszukać nawet we własnej spiżarni, a o czym mogliście nie wiedzieć.

Grosz do grosza

Mało kto wie, że naturalne substancje mogą przyśpieszać proces spalania tłuszczu. Najpopularniejszymi termogenikami są obecnie pieprz cayenne, kurkuma oraz zielona kawa. Pierwsza z nich to popularna przyprawa dodawana do wielu potraw. Jako taka zawiera ckapsaicynę, a jej spożycie powoduje wzrost termogenezy i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Kurkuma znana jest szczególnie w kuchni azjatyckiej i jako taka zmniejsza szybkość magazynowania się tłuszczu i wspomaga metabolizm. Bez większego problemu możemy spożywać około 1 łyżeczki dziennie tej przyprawy dodając ją do potraw. Zielona herbata nie tylko pomoże nam by poskromić głód, ale także zawiera ona kofeinę, pobudzającą do działania i nasilającą metabolizm. Oczywiście jej skuteczność będzie minimalna jeśli dodamy do niej cukier i słodkie mleko.

Suplenmenty – nie przesadzaj z dawką

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów oraz substancji poprawiających proces termogenezy. Pamiętajmy jednak, że stosowanie ich może być wysoce szkodliwe, szczególnie tych opartych na środkach, o których działaniu nie mamy bladego pojęcia. Suplementy nie będą pracować za nas i nie spowodują, że z dnia na dzień staniemy się smukli.