Powtarzanym przez lata niczym mantra słowami „chcę schudnąć” nie osiągniesz za wiele. Mało tego, środki o cudownych właściwościach również nie doprowadzą cię do sukcesu. Chcesz schudnąć, pozbyć się zbędnych kilogramów? Nie ma problemu. Jedyne co musisz zrobić to zacząć regularnie ćwiczyć.

Zrzuć zimową warstę

Zima powoli się kończy, na dworze coraz cieplej – wypadałoby zrzucić kilka warstw ubrań z siebie a wraz z nimi także warstwę tłuszczyku tak ładnie otulającego nasze ciało. Nie, nie będziemy dziś wspominać o żadnej diecie cud, ani o magicznych środkach, które chudnąć będą za was. Jaki jest najlepszy sposób na odchudzania? Ja znam jeden, praktykowany już od starożytności mniej lub bardziej świadomie – to regularny wysiłek fizyczny oraz ćwiczenia. Jeśli wiesz, że twoje lenistwo jest większe jak chęć uzyskania efektów, najlepiej przestań czytać ten tekst od razu i wróć do ulubionego hamburgera i lodów z popularnej sieci fast foodów. Jeśli jednak czujesz potrzebę zmiany swojego życia, powiem wprost – zacznij ćwiczyć – proste prawda?

Nie suplement, lecz chęć szczera…

Motywacja, to słowo niby banalne, nic nie znaczące, ale dające tak wiele, bowiem bez niej sukces w zrzucaniu wagi jest niemalże niemożliwy. Regularne ćwiczenia to klucz do sukcesu. Oczywiście rozpisanie ćwiczeń jest przy tym najważniejsze i bądźmy szczerzy, jeśli nigdy nie ćwiczyłeś regularnie lub  robiłeś to tak dawno, że jeszcze pamiętasz panią nauczycielkę stojącą nad twoją głową, to mocne ćwiczenia zaaplikowane na raz raczej sprawią, że czuć będziesz silne osłabienie, zamiast przyjemności. Zacznij od małych rzeczy i stale zwiększaj intensywność treningu, ale bądź regularny. Nie ważne czy zimno, czy ciepło, czy przychodzisz po pracy zmęczony, czy nie – regularne ćwiczenia i wyrobienie w sobie nawyku do robienia tego każdego dnia przyczyni się do sukcesu bardziej, jak najlepszy środek „ponoć” spalający tłuszcz.

Coś ponad?

Dla tych, którzy nie potrafią odnaleźć w sobie motywacji do regularnych ćwiczeń, pamiętajcie, że zawsze możecie skorzystać z usług prywatnego trenera. Osoba przeszkolona, po wielu kursach na trenera personalnego i posiadająca wieloletnie doświadczenie nie tylko będzie wiedzieć jakie ćwiczenia będą dla was najlepsze, ale także odpowiednio was do nich zmotywuje, szczególnie drogie panie jeśli waszym trenerem personalnym jest fajny pan organizujący wam ćwiczenia (żart). W końcu każdy powód jest dobry, byle tylko osiągnąć upragniony efekt, czyż nie?