Makijaż potrafi zmienić kobietę w zupełnie inną osobę.

Problem makijażu jest jednak zasadniczy — nie utrzymuje się tak długo, jakbyśmy tego chciały. W przypadku imprez, wesel, czy wielkich wyjść potrafi spłynąć w ciągu krótkiego czasu. Kilka kawałków tanecznych na parkiecie i mamy go na sukience, bluzce lub rozmazany po całej twarzy.

Nie jest to zbyt komfortowe.

Niby są techniki makijażu i drogie kosmetyki, które pozwalają na długie trzymanie na twarzy, ale jednak ciężkie warunki, w jakich przebywamy, potrafią i z tym wygrać. Jest jednak pewnie rozwiązanie, które może wam się spodobać.

Airbrush to silikonowy makijaż natryskowy, który doskonale trzyma się na skórze przez wiele godzin.

Powiem szczerze, że gdy pierwszy raz o nim przeczytałam, bardzo mnie zaintrygował. Sposób aplikacji jest naprawdę łatwy. Efekt uzyskuje się, opryskując twarz delikatną kolorową mgiełką. Dodatkowym plusem tego rodzaju makijażu jest to, iż maskuje praktycznie wszystkie niedoskonałości. Główną zaletą makijażu natryskowego jest jego trwałość, dlatego stosuje się go szczególnie przy makijażach ślubnych lub prezentacyjnych. Dobrze sprawdza się w trakcie pokazów tanecznych, gdzie wysiłek jest na tyle wielki, że kobieta potrafi szybko pozbyć się zwykłego makijażu. Airbrush utrzymuje swoją formę nawet do dwie doby po jego wykonaniu. Jest to niesamowicie długo. Jego dodatkową zaletą jest higiena. Mało kto wie, że zanieczyszczone, wielorazowe gąbeczki, pędzle i rozcieranie podkładu palcem dla wielu osób jest nie do przyjęcia. I wcale się nie dziwię. Wielokrotnie z tego powodu borykałam się z zatkanymi porami lub ogromnymi wypryskami, mimo że czyszczę swój sprzęt do makijażu po jego każdym wykonaniu.

Airbrush wykonujemy za pomocą aerografu, gdzie rozpyla się farbę pod wpływem strumienia powietrza.

Takie urządzenie pozwala na to, aby farba rozprowadzana była swobodnie. Bez problemu radzi sobie z precyzyjnym malowaniem brwi, rzęs, czy powiek. Co więcej, umożliwia niezwykle dokładne i naturalne cieniowanie, modelowanie rysów twarzy, a to już tak naprawdę 80% sukcesu w makijażu. Aerograf pozwala także na rozpylanie błyszczących drobinek na twarzy i ciele. Taka delikatna mgiełka może dodać koloru blademu dekoltowi, szyi i ramionom. Oczywiście, możemy to zrobić także naturalnymi metodami, ale przy pomocy takiego urządzenia będzie to równiejsze i trwalsze.

Makijaż silikonowy mogą wykonywać wszyscy.

Nie ma żadnego ograniczenia ze względu na wiek, płeć, czy też karnację. Kosmetyki do wykonania takiego makijażu są specjalnie przygotowane dla każdego typu cery. Pomagają ukryć niedoskonałości, przebarwienia, a nawet zmarszczki. Musimy sobie zdać sprawę z tego, że efektu takiego makijażu nie można porównać z żadnym, nawet najlepiej wykonanym makijażem manualnym. Wprawiona makijażystka jest w stanie wykonać cały makijaż w krótkim czasie. Co więcej, kosmetyki są bardzo wydajne.

Oczywiście są także jego wady.

Problemem może się okazać wysoka cena takiego zestawu, a także niemożność wykonania poprawek. Każdorazowe czyszczenie aerografu po wykonanym makijażu także jest bardzo pracochłonne. Oczywiście, jest też kilka przeciwwskazań. Należą do nich:

 

  • choroby oczu,
  • uczulenie na kolorowe kosmetyki lub jakikolwiek składnik kosmetyków używanych do wykonywania makijażu natryskowego,
  • bardzo głębokie zmarszczki.

Pamiętajmy także, że taki makijaż wykonuje się przy zamkniętych oczach i na wdechu.

Opary w trakcie jego wykonania nie mogą dostać się do dróg oddechowych. Wykonanie takiego makijażu to koszt 150-350 zł. Nie jest to cena zaporowa. Makijaż manualny u dobrej make-up artist to koszt 200 zł. Jeżeli chcielibyśmy sprawić sobie taki zestaw, to musimy się przygotowań na wydanie nawet 1000 zł. Wszystko zależy od jakości sprzętu. W USA z makijażu natryskowego korzystają m.in. Jennifer Aniston, Christina Aguilera, Cate Blanchett, Pierce Bronsan, President Bush, Jimmy Caan, Jim Carrey, President Clinton, George Clooney, Cameron Diaz, Leonardo DiCaprio, Michael Douglas, Gene Hackman, Catherine Zeta-Jones, Larry King, Jennifer Lopez, Ricky Martin, Demi Moore, Brad Pitt, Sugar Ray, Arnold Schwarzenegger, Spice Girls, Benecio del Toro, Pamela Anderson.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWirus nabytego braku odporności na ponad połowa Polaków!
Następny artykułFizyczne objawy depresji
Z zamiłowania kucharka. Kładę nacisk na naukę zdrowych nawyków żywieniowych. Jej drugą pasją obok pracy są ogród i literatura. Lubi długie spacery po lesie i aktywne formy spędzania czasu. Hoduje psy rasy corgy.