Nasza skóra nie lubi zimy – mroźnego powietrza, wiatru a także ostrego słońca. Aby była w dobrej kondycji warto o nią zadbać.

W przeciwnym razie odpłaci nam pieczeniem i wysuszeniem. Pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych staje się szorstka, słabiej ukrwiona. Zimą dlatego powinniśmy przerzucić się na kremy ochronne półtłuste i tłuste w zależności od cery jaką posiadamy.

Jak zadbać o skórę zimą?

Krem na zimę powinien mieć cięższą konsystencję. Najgorzej zimę znosi cera wrażliwa, sucha i naczyniowa, a najlepiej tłusta i mieszana. Krem zimowy powinien zawierać glicerynę, wosk pszczeli, wazelinę, skwalen, ceramidy, witaminy A, C, E, wyciągi roślinne z aloesu, oleje roślinne (palmowy, wiesiołkowy, kokosowy, ze słodkich migdałów, z awokado, jojoba), mleczko pszczele oraz masło karite.

Nawet jeśli większość dnia spędzasz w pomieszczeniach, to twoja skóra i tak zostaje wystawiona na próbę – suche powietrze i ogrzewanie niekorzystnie działa jej kondycję.

Nawilżaj pomieszczenia, stosując wilgotne ręczniki na położone na kaloryferach bądź zaopatrz się w dobry nawilżacz powietrza.W mroźne dni unikaj noszenia kolczyków i klipsów, gdyż wyziębiony metal przylegający do ucha może doprowadzić do odmrożeń.  Nie zapominaj o nawilżaniu rąk. Stosuj pielęgnujący krem do rąk po każdym kontakcie z wodą i przed wyjściem na dwór. Noś ciepłe rękawiczki, a uchronisz dłonie przed wysuszeniem i podrażnieniami.  Pamiętaj o regularnym nawilżaniu ust pomadkami ochronnymi. Nie całuj się na mrozie ani nie oblizuj warg – bo wówczas spierzchną ci wargi.  Jeśli chcesz uprawiać sporty zimowe zaopatrz się w specjalny krem dla narciarzy. Powinien zawierać wysoki filtr (minimum +20). Jednak tego typu kremy są z reguły bardzo tłuste i ciężkie. Mogą zapychać pory. Dlatego po powrocie ze stoku, zmywaj kosmetyk i nałóż krem nawilżający.  Nawilżaj skórę po każdej kąpieli balsamem bądź mleczkiem do ciała. Noś przewiewną odzież wykonaną z naturalnych tkanin (bawełna, wełna, len, jedwab).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta wegetariańska
Następny artykułUprawa ziół na własną rękę
Stylistka, wizażystka i kosmetolog. Z kosmetyką związana jest od 1998 roku. Ma ogromne wyczucie estetyczne. Ekspert działów kosmetycznych.