Okazuje się, że mało która z nas ma właściwie dobrany biustonosz. Tylko 10-20% kobiet ma dobrze dobrany biustonosz.

Większość kobiet narzeka, a to że biustonosz kłuje ich piersi, że je spłaszcza itd. Źle dobrany biustonosz nie tylko zniekształca nasz atrybut kobiecości, lecz także może powodować bóle kręgosłupa. Prawidłowo dobrany biustonosz powinien uwydatnić mały biust i unieruchomić, „ujarzmić” ten zbyt obfity.

Aby przekonać się jaki naprawdę mamy rozmiar biustu, musimy zastosować się do kilku ważnych wskazówek

1. Mierzymy centymetrem krawieckim na wdechu obszar pod biustem. Następnie wykonujemy pomiar  biustu w jego najszerszym miejscu.

2. Od obwodu pod biustem odejmujemy 5 cm, z uwagi na fakt, że bielizna podczas noszenia i prania rozciąga się. Rozmiar Twojego biustu to różnica między obwodami (mniejszym i większym). Od jej wielkości zależy rozmiar miseczki (A-R). Jeśli różnica wynosi 10-11 cm – miseczka A, 12-14 cm- miseczka B, 14-16 cm – miseczka C, 16,5-19 cm – miseczka D itd.

Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze biustonosza jest jego zbyt duży obwód oraz zbyt małe miseczki.

W Polsce najbardziej popularnym rozmiarem stanika jest 75 B. Niestety wiele kobiet ma w rzeczywistości większy rozmiar D, E a nawet większe. Biust jest źle wyeksponowany i „wylewa się” na boki. Stosując się do powyższych wskazówek właściwie dobierzesz swój rozmiar biustonosza.

Warunki dobrze dobranego stanika

– jest nieruchomy pod biustem, jest ciasno dopasowany do żeber, powodując, że biustonosz się nie przemieszcza,

– miseczka powinna obejmować całą pierś, fiżbiny nie mogą kłuć piesi tylko ją okalać,

– lepiej by miseczka była lekko za duża niż za mała, bo z czasem pierś się do niej dopasuje,

– pierś nie może „wylewać się „ani górą ani bokiem z biustonosza,

– na ramiączkach nie może wyłącznie opierać się ciężar biustu, tylko odpowiedni obwód pod biustem. Ramiączka powinny jedynie lekko podtrzymywać biust. Pod żadnym pozorem nie mogą się wrzynać w skórę, bo mogą doprowadzić do różnych schorzeń,

– piersi w staniku powinny być uniesione,

– dobrze dobrany obwód biustonosza jest ciasny, lecz wygodny,

– kupując stanik, zmierz go zapinając na najluźniejszą haftkę (z czasem się rozciągnie i będziesz używać ciaśniejszej), pochyl się i zrób kilka gwałtownych ruchów (poskok, skłon) – jeśli piersi są na swoim miejscu, oznacza to, że właściwie dobrałaś sobie biustonosz. Dodatkowo możesz ubrać T-shirt, zobaczysz wówczas, by biustonosz ładnie leży.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOwoce acai, jagody z Amazonii.
Następny artykułPielęgnacja cery mieszanej
Trener personalny. Wyznaje zasadę: "Fitness to nie ćwiczenia, które wykonujemy, tylko stan ducha". Nałogowo jeżdzi na rowerze. Jest instruktorem od 6 lat.