Nic nie buduje bardziej po przejściu ze stanu zimowego w wiosenny, jak szczupła sylwetka i bezproblemowe zmieszczenie się w nową kolekcję ciuchów. Dobry wygląd po okresie większego bezruchu jest świadectwem, że w czasie zimy nie próżnowaliśmy i podobniej, jak w dni ciepłe, regularnie trenowaliśmy by należycie się prezentować. Niestety, nie każdy z nas może pochwalić się wzmożoną aktywnością w okresie zimowym, przez co na wiosnę wygląd nasz może ni być zadowalający. Wtedy poważnie zastanawiamy się nad czymś, przy czym nie będziemy się męczyć i rezygnując z aktywności fizycznej, odchodzimy z sferę diet i tu zaczynają się schody.

 Zdecydowanie za dużo

Zgroza !!! To słowo idealnie podsumowuje to, co na swoistym rynku diet dzieje się na chwilę obecną. Ilość diet jest tak duża, że po prawdzie bardzo trudno odszukać coś spersonalizowano stricte pod własne preferencje. Krąży taka pogłoska, iż warto testować różne diety, by w końcu trafić na coś, co będzie nam odpowiadać. Jest to jakieś rozwiązanie, tylko zanim znajdziemy coś „idealnego”, czasu może upłynąć wiele, podobnie jak wody w Wiśle i nie jestem przekonany, czy takie rozwiązanie jest najlepsze. Oczywiście, jak ktoś nie chce tracić czasu na poszukiwania.

 Szkodliwe zdrowie?

Innym problemem jest to, czy dana dieta paradoksalnie nie przyniesie więcej szkód, jak pożytku. Pamiętaj, że to, co dobrze działa na jedną osobę, nie musi działać w podobny sposób na innych. Zdrowie, ważniejsze jest jak samo bycie fit i tu koniecznym będzie konsultacja z odpowiednio przygotowaną i przeszkoloną osobą, w postaci dietetyka. Lepiej skorzystać z jego opinii, dokonać szeregu badań i być pewnym, że to, co jemy faktycznie służy temu byśmy tracili zbędne kilogramy. Pod opieką osoby wykształconej w tym kierunku, która przeszła kurs na dietetyka oraz ma za sobą szereg szkoleń z zakresu żywienia czuć będziemy się bezpiecznie. Dieta rozpisana przez taką osobę podparta będzie badaniami dokonanymi na naszym organizmie, a nie przez jakiegoś demagoga, który pewnego słonecznego poranka stwierdził, że stworzy idealną dietę dla każdego, bo to mit.

Wiadomo, nikt nie schudnie za was, ale przy wyborze diety włączcie zdrowe myślenie. Pamiętajcie, że tutaj chodzi o coś więcej, jak tylko o ładną sylwetkę – o wasze zdrowie, a tego żaden gazetowy demagog, kreujący diety ad hoc wam nie wróci. Więcej informacji na temat dietetyki znajdziecie na: http://pid.edu.pl