Dietę nowojorską opracował trener David Kirsch znany z programu telewizyjnego „Extreme Makeovers” (w Polsce emitowanego pod nazwą Ekstremalne Metamorfozy na  kanale Zone Club).

Kluczem do pięknej sylwetki według Kirscha jest spożywanie posiłków wysokobiałkowych. Należy jeść dużo warzyw, chude mięso z kurczaka bądź indyka lub ryby. Trzeba za to unikać węglowodanów.

Dieta wymaga również regularnego uprawiania sportu.  Reguły diety nowojorskiej wydają się proste, gdyż jemy stale warzywa i mięso.

Musimy za to zrezygnować z cukru, alkoholu, kawy, pieczywa, makaronów, ryżów, ziemniaków, owoców i mleka. Między posiłkami można wypić koktajl proteinowy, który można kupić w sklepie dla sportowców.

Jeśli go nie mamy, to możemy przyrządzić sobie omlet białkowy. Jedno jajko roztrzepujemy z 2 łyżkami otrąb pszennych granulowanych.

Dodajemy 2 ubite jajka, delikatnie mieszamy i smażymy na patelni teflonowej, bez tłuszczu, na małym ogniu (najlepiej pod przykryciem). Posypujemy cynamonem. Omlet można zrobić z 3 białek- wtedy bez żółtka. Dzięki diecie nowojorskiej znana modelka Heidi Klum, która po urodzeniu synka przytyła 20 kg, zrzuciła je w niespełna 2 miesiące stosując się do zaleceń Davida Kirscha.  Diety nowojorskiej nie można stosować zbyt długo, a po jej zakończeniu stopniowo wracać do menu, by nie dopuścić do efektu jo-jo. Należy jeść 5 niewielkich posiłków w równych odstępach czasu. Dzienna dawka energii nie przekracza 900 kcal. Codziennie też należy trenować do 1,5 godziny.

Przykładowe menu

śniadanie: jajecznica z samych białek z pomidorami

II śniadanie: koktajl proteinowy

lunch: warzywa z patelni + mięso z indyka

podwieczorek: koktajl proteinowy lub omlet białkowy
kolacja: sałatka z tuńczykiem

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo robić, aby mieć piękną cerę?
Następny artykułNiedoceniane kasze
Z zamiłowania kucharka. Kładę nacisk na naukę zdrowych nawyków żywieniowych. Jej drugą pasją obok pracy są ogród i literatura. Lubi długie spacery po lesie i aktywne formy spędzania czasu. Hoduje psy rasy corgy.