Podstawą tej diety są warzywa i owoce bogate w witaminy i składniki mineralne. Opracowana przez Marylina i Harveya Diamondów z Instytutu Zdrowia w Santa Monica w Stanach Zjednoczonych.Stosując dietę Diamondów przez miesiąc możemy pobyć się ok. 5-6 kilogramów.

Dieta opiera się na niełączeniu produktów wysokobiałkowych z węglowodanowymi. Nie musimy liczyć kalorii, a jedynie przestrzegać zasady, że 60% energii dostarczanej powinno pochodzić z węglowodanów, 30% z białek, a 10 % z tłuszczy.

Ponadto należy przestrzegać pór spożywania poszczególnych produktów, jemy 3 posiłki między godziną 12-20, i tak:

 – na śniadanie (jemy je w południe, rano jemy tylko owoce i świeży sok) i obiad spożywamy węglowodany

– na kolację jemy produkty białkowe

Codziennie należy zjeść co najmniej 2 porcje owoców. Melony i arbuzy jemy przed innymi owocami. Po zjedzeniu owoców należy odczekać 30 minut, aby zjeść posiłek. Codziennie na czczo pijemy szklankę świeżo wyciśniętego soku owocowego. Pijemy wodę niegazowaną nisko mineralizowaną tylko między posiłkami. Jeśli mamy ochotę na przegryzkę w ciągu dnia, to niech to będą orzechy, jabłko lub marchewka.

Czego nie wolno

Nie można spożywać mięsa, nabiału, cukrów prostych, bananów, pić alkoholu

[vlikebox]

Zalety

Dieta Diamondów poprawia przemianę materii, korzystnie wpływa zarówno na samopoczucie, jak i wygląd (cera, włosy, paznokcie). Dostarcza wiele odżywczych składników.

Przykładowe menu

Śniadanie

Napój: świeżo przygotowany sok pomarańczowy
garść owoców
Posiłek: 2 jaja gotowane na parze, 1 pomidor

Obiad

Posiłek: naleśniki faszerowane sałatką z 2 filiżanek porwanej sałaty, 1 pomidora, 1/2 filiżanki kukurydzy z puszki, 1/4 filiżanki ugotowanego kalafiora, 1 łyżki majonezu i soku z cytryny

Kolacja (do wyboru)

Posiłek: ryba pieczona na grillu, gotowana fasola lub bób
* makaron z sosem grzybowym

[vlikebox]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDolegliwości w ciąży
Następny artykułDieta Zone
Z zamiłowania kucharka. Kładę nacisk na naukę zdrowych nawyków żywieniowych. Jej drugą pasją obok pracy są ogród i literatura. Lubi długie spacery po lesie i aktywne formy spędzania czasu. Hoduje psy rasy corgy.