Zdrowie, diety, zdrowe odżywianie

Haloterapia – leczenie solą

Haloterapia to metoda leczenia przy wykorzystaniu cennych właściwości soli. „Halos” z języka greckiego oznacza sól. Nie trzeba wyjeżdżać nad morze, by wdychać cenny jod. Wystarczy seans w grocie solnej.

Jeden 45—minutowy seans w jaskini solnej odpowiada aż 3 dniom pobytu nad morzem, to z uwagi na wysokie stężenie jodu, którego wielu z nas nam brakuje w codziennym pożywieniu i glebie. Jod w wystarczającej ilości dla zdrowia znajduje się jedynie w pasie nadmorskim Polski. Pozostałe tereny zawierają wręcz śladowe ilości albo brak obecności tego cennego pierwiastka.

Leczenie przy wykorzystaniu grot solnych stanowi alternatywę w leczeniu wielu poważnych schorzeń, głównie dróg oddechowych

Taki seans w komnacie solnej to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Relaksujemy się na leżakach wdychają suchy aerozol solny nasycony cennymi pierwiastkami, w tym m. in.: magnez, wapń, potas, cynk, żelazo, sód, chlorki, krzem, jod, fosfor, siarka, miedź, stront, fluor, mangan i tytan.

[vlikebox]

Najczęściej towarzyszy tam relaksująca muzyka imitująca szelest wiatru czy śpiew ptaków, a także delikatne kolorowe światło.

Taki zabieg doskonale wpływa na nasze samopoczucie, dodaje energii, działa ogólnie bakteriostatyczne i przeciwzapalnie. Wzmacnia odporność oraz poprawia przemianę materii. Poprawia znacznie wygląd skóry, wygładzając ją i ujędrniając. Inną zaletą haloterapii jest jej niezależność od pory roku w porównaniu do klimatu morskiego zależnego od pogody i pory roku. Z grot solnych możemy korzystać w swoim regionie przez cały rok, niezależnie od pogody. Poza tym parametry mikroklimatu w jaskini solnej jest stale kontrolowane i utrzymywane na stałym poziomie niezależnie od warunków atmosferycznych. Powietrze, którym oddychamy w grocie solnej jest wilgotne, wolne od alergenów, nasycone za to wieloma minerałami.

Przeciwwskazaniem do stosowania haloterapii są następujące schorzenia: nowotwory, gruźlica, nadczynność tarczycy, choroby nerek, klaustrofobia.