Dieta Cambridge została opracowana przez naukowców Uniwersytetu Cambridge.

Nazywana jest Dietą Ostatniej Szansy, ponieważ daje możliwość schudnięcia osobom, które zawiodły się na innych dietach. Co najważniejsze nie powoduje efektu jo-jo, jest bezpieczna. Jednakże przed jej rozpoczęciem należy zapytać dietetyka.

Nie można stosować jej w okresie ciąży i karmienia piersią, u osób chorych na depresję, cukrzycę, bulimię i anoreksję, uczulonych na laktozę.

Dieta Cambridge pozwala nam w krótkim czasie schudnąć bez ogromnych wyrzeczeń i nadmiernej ilości sportu. Jest to dieta niskokaloryczna, ok. 400-500 kcal na dzień. Lecz mimo to jest tak skomponowana, że dostarcza niezbędnych składników pokarmowych dla organizmu. Opiera się głównie na spożywaniu białka i ograniczeniu węglowodanów. Jemy gotowe posiłki, które zamawiamy u konsultanta. Są to zazwyczaj zupki w proszku bądź koktajle, które zalewa się ciepłą wodą. Dieta Cambridge przewiduje też spożywanie specjalnie skomponowanych batonów. Należy pić duże ilości wody ok. 2 l dziennie.

Przy sumiennym przestrzeganiu zasad diety Cambridge i nie podjadaniu jesteśmy w stanie zrzucić od 2,5-3 kilogramów tygodniowo.

Dieta trwa zazwyczaj trzy tygodnie. Podczas stosowania diety, nie wolno spożywać alkoholu, pić kawy i wszelkich napojów z kofeiną. Nie należy się też zbytnio przetrenowywać. Po zakończeniu diety można stopniowo wprowadzać zwykłe posiłki przy jednoczesnym zachowaniu produktów diety Cambridge.

[vlikebox]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta norweska
Następny artykułDieta bananowa
Z zamiłowania kucharka. Kładę nacisk na naukę zdrowych nawyków żywieniowych. Jej drugą pasją obok pracy są ogród i literatura. Lubi długie spacery po lesie i aktywne formy spędzania czasu. Hoduje psy rasy corgy.